Mk-16 da yok ama sınırlı ehliyetsizler yönetim hakları denilen hakları da geçerli olarak kullanabilirler.

Örneğin sınırlı ehliyetsizler ayırt etme gücüne sahip olduklarındangeçerli olarak mümessil olabilirler. Babasını temsilen hukuki işlem yapabilir, ayrıca tüzel kişilerde organ olup olmayacakları tartışılır.
Sınırlı ehliyetsizlerin yasal temsilcilerinin rızası ile hem taahhüt hem de tasarruf işlemleridir. Bu kuralın bazı ayrıkları vardır. Yasal işlemlerde denilen işlemleri ne sınırlı ehliyetsizin kendisi ne de yasal temsilcisi yapabilir.

Eğer bu işlemleri yaparlarsa mutlak butlanla geçersiz olur. eylemsizlik söz konusu olduğunda askıda eylemlerin dışında yaptırım mutlak butlandır.
İlgili mevzuattaki diğer yasak işlemler saklıdır. Bunların dışında da sınırlı ehliyetsizin kendisinin ve yasal temsilcisinin yapamayacağı iler olabilir. Örneğin koperatiflere üye olmak.

İzmir de ceza avukatı..

İzmir avukatları yargıtayın Ankarada bulunması nedeniyle sık sık Ankaradaki iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatlarına başvururlar. İzmirde de işinde iyi ve uzman bir çok avukat bulunur. Ancak davanızı açmadan önce tecrübeli bir avukat bulmanız çok çok önemlidir. Özellikle bilişim ve boşanma avukatlığı özel hukuk alanları olduğu için bu konularda açacağınız bir davada tecrübeli avukatlarla çalışmanız sizin için iyi olacaktır.